Başbakan Diyor ki

15 Temmuz Özel Sayı

"Akşam hain darbecilere karşı demokrasi nöbeti tutan, sabah normal hayatına dönen asil milletin adı Türk milletidir."


Şubat 2018

"Afrin'de insan düşmanlarıyla mücadele ediyoruz. Şunu herkes bilsin: Sınırlarımıza tehdit nereden gelirse gelsin anında yok edilecek. Bilesiniz ki teröriste, zalime bugün destek olanlar, yarın onları da kapılarında bulacaktır."


Ocak 2018

"Daima kalkınma, daima üretim ve daima daha ileri demokrasi için çalışmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız ve gençlerimize güzel bir gelecek bırakmak için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz"


Aralık 2017

"İşgal altındaki Doğu Kudüs Filistin'in başşehridir. Filistin'in ve mazlum halkının hak ve hukukunun yok edilmesine asla rıza göstermeyeceğiz."


Kasım 2017

"Türkiye'de yerli, milli otomotiv yapacak mühendis de teknisyen de işçi de babayiğitler de var. Sektör tasarım ve üretim altyapısı teknolojisi, pazarlama deneyimi, marka üretme yetkinliği bakımından tamamıyla hazırdır, fazlası vardır, eksiği yoktur."


Ekim 2017

"Türkiye kucaklayıcı politikası ve yaptıklarıyla dünyanın vicdanı olmaya devam edecektir."


Eylül 2017

"Bizim medeniyetimiz sevgidir, ilimdir, irfandır, barıştır, kardeşliktir."


Ağustos 2017

"14 Ağustos 2001'de çok uzun ama bir o kadar da kutlu bir yola çıktık. O günden bu yana hizmet aşkıyla dolu 16 yıl geride kaldı. Biz koltuklara, mevkilere, makamlara değil, Türkiye'ye, milletimize sevdalıyız."


Temmuz 2017

"Vatan namusumuzdur, şerefimizdir, onurumuzdur. Ecdad, bu vatan toprağını çiğnetmemiştir. 15 Temmuz'da aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımızın liderliğinde meydanlara inmiş, bu gözü dönmüş hainlere dersini vermiş, darbecilere darbeyi vurmuştur."


Haziran 2017

"Türkiye, mazluma sığınak, yolda kalana yoldaş, hastaya şifa, dertliye her daim deva olmuş bir ülkedir, bir millettir. Türkiye insanlık adına umut kapısıdır."


Mayıs 2017

"Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde büyük bir enerjiyle, gelecek hedeflerine daha çok yoğunlaşacak, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma gayretini sürdürecektir."


Nisan 2017 Referandum Özel Sayı 2

"Bu halk oylamasının kaybedeni yoktur. Kazanan Türkiye'dir"


Nisan 2017 Referandum Özel Sayı 1

"Evet'ler Türkiye'ye yeni ufuk açacak. Bu bayrak altında, tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak şeklinde yolumuza devam edeceğiz


Mart 2017 Referandum Özel Sayı 2

"80 milyon vatandaşımızın hepsini aynı muhabbetle sevdik. Her rengini, her mezhebini, her meşrebini zenginliğimiz olarak gördük."


Mart 2017 Referandum Özel Sayı 1

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin geleceğidir. Bu sistem değişikliği kalıcı istikrar, güçlü iktidar için mutlaka lazımdır."


Şubat 2017

"Bizim siyasetteki rehberimiz ve kılavuzumuz daima millet olmuştur. Millet için evet diyeceğiz. Milletimizin evet dediğine evet diyeceğiz"


Ocak 2017

"Anayasa değişikliği ne getirecek? Anayasa değişikliği darbecilerin sonunu getirecek. Meclis iktidarından millet iktidarına giden yolu açacak."


Aralık 2016

"Bizim tarihimizde, kültürümüzde sömürmek yok, esaret altına almak yok. Hep adaletle hükmetmişiz, bugün de aynısını yapıyoruz."


Kasım 2016

"Türkiye kendi kararını kendi verir. Emir alacak makamı yüce Türk milletidir. Başka kimseden emir almayız."


Ekim 2016

"Cumhuriyetimizi cumhurla bir araya getirdik. Demokrasimizi güçlendirdik. Tüm vesayet kurumlarına karşı verdiğimiz kararlı mücadelen de büyük zaferle çıktık."


Eylül 2016

"Teröre karşı en güzel cevap dur durak bilmeden yatırıma devam etmektir, omuz omuza, kardeşçe ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmaktır."


Ağustos 2016

"Devletimiz milletimize aittir ve milletimiz birdir... Türkiye eşsiz bir toplumsal mutabakata varmıştır, bu mutabakat zeminini gözümüz gibi koruyacağız."